📣 KASY ON-LINE OD 01.07.2021 R. 📣
 
Od 01.07.2021 r. kolejna grupa podatników musi zacząć ewidencjonować sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych przy zastosowaniu kasy on-line.
Jest nadzieja, że już wkrótce nie będzie konieczności składania czynnego żalu przy przesyłaniu korekt JPK-V7 w części ewidencyjnej👍.
 
W Ministerstwie Finansów przygotowano projekt zakładający, że jeżeli przedsiębiorca znajdzie błąd w części ewidencyjnej pliku JPK_V7, nie będzie musiał składać czynnego żalu, żeby uniknąć ewentualnej odpowiedzialności🥳.
Od 1 czerwca 2021 r. identyfikatorem podatkowym cudzoziemców nieprowadzących działalności gospodarczej jest numer PESEL.
 
Osoby, które mają już nadany numer NIP, będą miały miesiąc na uzyskanie numeru PESEL. Po tym czasie nie będzie można posługiwać się posiadanym numerem NIP.
Rozliczenie subwencji PFR
🔔PRZEDSIĘBIORCO!!!🔔
 
ROZPOCZĄŁ SIĘ PROCES UMARZANIA SUBWENCJI Z PFR.💲💲💲
 
📢WNIOSEK O UMORZENIE NALEŻY ZŁOŻYĆ W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE 10. DNI PO UPŁYWIE ROKU OD OTRZYMANIA SUBWENCJI.📢
PPK - Wszystko, co musisz wiedzieć

W związku z wejściem w dniu 01.01.2021 r. obowiązku wdrożenia PPK  w firmach zatrudniających poniżej 20 pracowników poniżej zebrałam podstawowe informacje dotyczące wdrożenia PPK dla firm zatrudniających pracowników i osoby na umowy cywilnoprawne.

Urlop zamiast kwarantanny - czy to jest możliwe?

Za okres trwania kwarantanny lub izolacji pracownikowi przysługuje, na ogólnych zasadach, wynagrodzenie za czas choroby w wysokości 80% podstawy (33 lub 14 dni w roku narastająco), zasiłek chorobowy lub opiekuńczy, wypłacany przez płatnika składek (np. pracodawcę) lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Część pracowników skierowanych na kwarantannę, chcąc otrzymać pełne wynagrodzenie a nie chorobowe, wnioskuje o urlop na okres odosobnienia. Czy takie działanie jest dozwolone?

Izolacja lub kwarantanna - najważniejsze informacje

W okresie panującej od dłuższego czasu pandemii wirusa SARS-CoV-2  i związaną z tą sytuacją coraz częstszą koniecznością odosobnienia pracowników, zarówno pracodawcy jak i pracownicy stają przed różnego rodzaju dylematami. Kto i na jak długo musi poddać się izolacji lub kwarantannie, jakie dokumenty usprawiedliwią nieobecność pracownika i jednocześnie będą podstawą do wypłaty świadczeń mu przysługujących, kto i w jakiej wysokości sfinansuje te świadczenia?

Zacznijmy od wyjaśnienia podstawowych pojęć.

Oznaczanie towarów i usług symbolami GTU - najczęściej zadawane pytania

Od rozliczenia podatku VAT za październik 2020 r. lub za czwarty kwartał 2020 r. wszyscy czynni podatnicy VAT składają wyłącznie w wersji elektronicznej nowy plik JPK_VAT. Aby pliki te zawierały komplet informacji, musimy niektóre towary czy usługi odpowiednio zakwalifikować według oznaczeń GTU (grupy towarowo-usługowe). Pełne zestawienie towarów i usług wymagających oznaczenia symbolami GTU zawiera §10 ust. 3 i 4 rozporządzenia MFIiR z dnia 15.10.2019 r. Nowe obowiązki nasunęły osobom prowadzącym działalność gospodarczą, a także pracownikom działów sprzedaży i księgowości szereg pytań.


Dlaczego my?

  • doświadczenie - ponad 20 lat na rynku oraz różnorodność obsługiwanych branż i form organizacyjnych
  • kompetencje – certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów
  • bezpieczeństwo – ubezpieczenie zawodowe biura
  • kompleksowość obsługi - wszelkie działania związane z księgowością, kadrami, płacami i kontaktami z urzędami prowadzone są przez nasze biuro
  • komfort – jedna wizyta w miesiącu w naszym biurze pozwala na zapewnienie pełnej obsługi księgowo-kadrowej
  • oszczędność czasu – zwolnienie z konieczności samodzielnych rozliczeń podatków, składania deklaracji, pilnowania terminów, śledzenia zmieniających się przepisów, a skupienie się na faktycznej działalności przynoszącej dochód firmie
  • oszczędność pieniędzy – koszt wynagrodzenia dla biura za świadczone usługi jest niższy od kosztów zatrudnienia księgowego i wyposażenia go w niezbędne narzędzia do wykonywania pracy (komputer, programy, fachowa literatura, szkolenia, itd.)
  • pełna dyspozycyjność biura – biuro nie choruje, nie przebywa na urlopie

Certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów jest gwarancją najwyższych kwalifikacji w zawodzie księgowego.

Współpracując z naszym biurem rachunkowym nie ryzykujesz. Ryzyko popełnionych błędów przejmuje nasz ubezpieczyciel.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.