Jest nadzieja, że już wkrótce nie będzie konieczności składania czynnego żalu przy przesyłaniu korekt JPK-V7 w części ewidencyjnej👍.
 
W Ministerstwie Finansów przygotowano projekt zakładający, że jeżeli przedsiębiorca znajdzie błąd w części ewidencyjnej pliku JPK_V7, nie będzie musiał składać czynnego żalu, żeby uniknąć ewentualnej odpowiedzialności🥳.
 
Na chwilę obecną, Ministerstwo Finansów stoi na stanowisku, że błąd w części ewidencyjnej JPK_V7 wymagający sporządzenia korekty, pociąga za sobą konieczność złożenia czynnego żalu (oczywiście dotyczy to tych przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć ewentualnych sankcji finansowych).
Nie dość, że błędy w części ewidencyjnej JPK_V7 występują dosyć często (chociażby brak podanego symbolu GTU), to jeszcze jest kwestia, kto ma ten czynny żal podpisać - czy przedstawiciel biura rachunkowego, czy przedsiębiorca. W każdym razie, sprawa jest naprawdę uciążliwa😢.
 
Jeśli projekt zostanie zaaprobowany i wejdzie w życie, to znacznie ułatwi to pracę biur rachunkowych i przedsiębiorców oraz zapewni jako taki spokój w tym zakresie w prowadzeniu dokumentacji księgowej😃.
 

Dlaczego my?

  • doświadczenie - ponad 20 lat na rynku oraz różnorodność obsługiwanych branż i form organizacyjnych
  • kompetencje – certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów
  • bezpieczeństwo – ubezpieczenie zawodowe biura
  • kompleksowość obsługi - wszelkie działania związane z księgowością, kadrami, płacami i kontaktami z urzędami prowadzone są przez nasze biuro
  • komfort – jedna wizyta w miesiącu w naszym biurze pozwala na zapewnienie pełnej obsługi księgowo-kadrowej
  • oszczędność czasu – zwolnienie z konieczności samodzielnych rozliczeń podatków, składania deklaracji, pilnowania terminów, śledzenia zmieniających się przepisów, a skupienie się na faktycznej działalności przynoszącej dochód firmie
  • oszczędność pieniędzy – koszt wynagrodzenia dla biura za świadczone usługi jest niższy od kosztów zatrudnienia księgowego i wyposażenia go w niezbędne narzędzia do wykonywania pracy (komputer, programy, fachowa literatura, szkolenia, itd.)
  • pełna dyspozycyjność biura – biuro nie choruje, nie przebywa na urlopie

Certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów jest gwarancją najwyższych kwalifikacji w zawodzie księgowego.

Współpracując z naszym biurem rachunkowym nie ryzykujesz. Ryzyko popełnionych błędów przejmuje nasz ubezpieczyciel.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.