📣 KASY ON-LINE OD 01.07.2021 R. 📣
 
Od 01.07.2021 r. kolejna grupa podatników musi zacząć ewidencjonować sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych przy zastosowaniu kasy on-line.
 
Są to podatnicy świadczący usługi:
 
- fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
- budowlane,
-w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
-prawnicze,
- związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstępu.
 
Warto podkreślić, że wymóg stosowania kasy uzależniony jest od faktycznego wystąpienia sprzedaży, która podlega temu obowiązkowi. Jeśli więc np. podatnik ma zawieszoną działalność gospodarczą, a co za tym idzie, nie występuje u niego sprzedaż na rzecz osób fizycznych czy rolników ryczałtowych z tytułu wyżej wymienionych usług, to nie powstanie u niego obowiązek stosowania kasy on-line w tym okresie 😃.
 
Dodatkowo warto wiedzieć, że że na mocy art. 48 par. 1 Ordynacji podatkowej, na wniosek podatnika, organ podatkowy może odraczać terminy przewidziane w przepisach podatkowych, jeśli jest to uzasadnione ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym 😃.
 
Na zakończenie dobra wiadomość 😃 - podatnik, który spełni odpowiednie warunki, między innymi zarejestruje kasę on-line terminowo, ma prawo do odliczenia od podatku należnego 90% ceny netto zakupu kasy, jednak nie więcej niż 700,00 zł 😃.

Dlaczego my?

  • doświadczenie - ponad 20 lat na rynku oraz różnorodność obsługiwanych branż i form organizacyjnych
  • kompetencje – certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów
  • bezpieczeństwo – ubezpieczenie zawodowe biura
  • kompleksowość obsługi - wszelkie działania związane z księgowością, kadrami, płacami i kontaktami z urzędami prowadzone są przez nasze biuro
  • komfort – jedna wizyta w miesiącu w naszym biurze pozwala na zapewnienie pełnej obsługi księgowo-kadrowej
  • oszczędność czasu – zwolnienie z konieczności samodzielnych rozliczeń podatków, składania deklaracji, pilnowania terminów, śledzenia zmieniających się przepisów, a skupienie się na faktycznej działalności przynoszącej dochód firmie
  • oszczędność pieniędzy – koszt wynagrodzenia dla biura za świadczone usługi jest niższy od kosztów zatrudnienia księgowego i wyposażenia go w niezbędne narzędzia do wykonywania pracy (komputer, programy, fachowa literatura, szkolenia, itd.)
  • pełna dyspozycyjność biura – biuro nie choruje, nie przebywa na urlopie

Certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów jest gwarancją najwyższych kwalifikacji w zawodzie księgowego.

Współpracując z naszym biurem rachunkowym nie ryzykujesz. Ryzyko popełnionych błędów przejmuje nasz ubezpieczyciel.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.